Лиття виробів із пластмас
Компанія «Варіант-Плюс» має в своєму розпорядженні високопродуктивні термопластавтомати. Устаткування дозволяє виробляти на замовлення вироби з пластмас (пластику) різної конфігурації, складності та розміру до 130 * 130 мм. При виготовленні застосовується метод лиття під тиском.
На виробництві використовується нове обладнання, термін експлуатації якого не перевищує трьох років, що дозволяє мінімізувати тривалість циклу лиття пластмас і забезпечити високий рівень якості виробів, що випускаються.
Основоположними принципами, на яких базується виробництво «Варіант-Плюс» з лиття пластмас під тиском, є екологічна безпека і високі стандарти якості виробів, що виготовляються.
Ми пропонуємо нашим замовникам повний пакет послуг з лиття пластику: від виготовлення прес-форми до запуску виробу у серійне виробництво відповідно до сучасних українських та європейських стандартів.
На підприємстві працюють висококваліфіковані фахівці з досвідом роботи більше 10 років. Є свої конструкторсько-технологічний і інструментальний відділи. Перевірка якості здійснюється відповідно до міжнародних стандартів.
Впроваджені такі інструменти якості як MSA, SPC, FMEA, СРК і т. Д. Документація по автокомпонентам ведеться у форматі VDA.
Лиття пластмас під тиском на замовлення
Ефективний і високопродуктивний спосіб
Лиття пластмас під тиском є ефективним і високопродуктивним способом отримання продукції. Таким чином виготовляються десятки і сотні тисяч потокових виробів, що оптимально з точки зору фінансових і тимчасових витрат.
Переваги лиття під тиском:
- Можливість переробки різних видів пластику.
- Повна автоматизація процесу лиття пластмас під тиском.
- Можливість виготовлення деталей складної форми з великою точністю, чого не завжди можна домогтися при використанні інших технологій переробки пластмас.
Створені таким методом вироби можуть армуватися, бути гібридними або порожніми, кольоровими або спіненими.
Можливість формування виробів різної ваги.
Завдяки особливостям технології та обладнання, можна створювати найрізноманітнішу продукцію. Лиття інженерних пластмас на замовлення здійснюється за допомогою термопластавтоматів (ТПА). При цьому сам метод лиття відрізняється циклічністю, а суть його можна звести до наступного:
- Спочатку полімерний матеріал під дією температури переходить з твердого у в’язкотекучий стан.
- Потім полімерний розплав, що знаходиться в циліндрі литтєвої машини, за допомогою шнека подається в форму.
- Форма рівномірно заповнюється полімерним складом. Розплав охолоджується, при цьому матеріальний циліндр зімкнуть з системою форми.
- Після того як виріб охолоне, форма відкривається, виріб виймається з неї.
Устаткування вибирається залежно від того, який тип лиття пластика буде використовуватися.
Інжекторне лиття
З його допомогою вироби з пластику виходять з мінімально тонкими або максимально товстими стінками, вони дають меншу усадку. Сам процес являє собою впорскування розплавленої полімерної маси в прес-форму, яка замикається в повному обсязі.
Інтрузія
Цей спосіб необхідний для отримання виробів із пластику з товстими стінками. В основі його роботи — уприскування в прес-форму меншої кількості матеріалу, ніж потрібно. Прес-форма заповнюється текучим полімерним розплавом під низьким тиском. Як тільки вона заповнюється, під високим тиском подається невелика кількість матеріалу — саме воно остаточно формує виріб і компенсує його усадку.
В якості сировини найчастіше використовуються гранульовані термопласти. Виготовлена з них продукція може бути згодом повторно перероблена.
Крім цього, поширеним матеріалом є термореактивний порошок. У процесі його обробки відбуваються незворотні реакції затвердіння, які призводять до утворення неплавкого виробу. Подальша його переробка неможлива.
Наше завдання — отримання високоякісної продукції при максимальній продуктивності!
Виготовлення пластмасових виробів методом лиття під тиском
Даний процес умовно можна розділити на кілька стадій:
- проектування і виготовлення прес-форм;
- підготовку та розробку складу сировини, створення композицій на основі полімерної матриці з додаванням фарбників і інших добавок. На цьому етапі враховуються вимоги до готового виробу.
- вибір методу обробки сировини;
- безпосередньо лиття пластмас під тиском.
Лиття пластмас повинно здійснюватися у суворій відповідності до обраної технології. При цьому слід точно дотримуватися тимчасових і температурних режимів.
Виготовлення виробів здійснюється з використанням заготовок. Їх кількість залежить від потреб замовника, а також асортименту продукції. Після подачі полімерної сировини знімання готового виробу виконується системою виштовхування. Регулювання температури відбувається за допомогою звичайної води. Вона подається в канали охолодження.
Структура прес-форми для лиття пластику під тиском являє собою пристрій для виготовлення об'єктів різної форми і складності. У типовій заготівлі присутня матриця (нерухомий елемент) і пуансон (рухома частина). Плоскості цих деталей виступають в якості негативного відбитку зовнішньої поверхні виробу. Найчастіше використовуються багатомісні заготовки. У них одночасно виготовляється кілька деталей.
Слід зазначити, що безпосередній процес виготовлення прес-форм завжди індивідуальний і досить складний.
Процес лиття пластику здійснюється з дотриманням температурного режиму. Зокрема, при переробці сировини прес-заготовку термостатують або нагрівають. Перша операція проводиться, якщо використовується термопласт. Температура прес-заготовки в цьому випадку не повинна бути вище, ніж при кристалізації або склуванні. Якщо ж використовується реактопласти, то форма нагрівається. Її температура повинна досягти рівня, при якому відбувається затвердіння.
Тиск при литті пластмас буде залежати від декількох факторів: конструкції форми, в'язкості розплавленого пластику, розмірів готових деталей і ливникової системи. В процесі заповнення порожнин воно поступово підвищується. Тиск забезпечує зменшення залишкової напруги в сировину, підвищення ступеня орієнтації кристалізуються елементів (полімерів). Це сприяє посиленню міцності матеріалу, а також більш точному відтворенню розмірів деталей. Розподіл тиску по довжині порожнини нерівномірний, що зумовлено високою в'язкістю розплаву і досить швидким її наростанням в процесі охолодження.
Для вирівнювання тиску при литті виробів з інженерних пластмас використовують попереднє стиснення матеріалу. Воно здійснюється на установці, сопловий блок якої оснащується краном. Його закривають і готують сировину. Стиснення розплаву відбувається в матеріальному циліндрі до тиску лиття. Потім кран відкривають і здійснюють подачу пластику в порожнині. Розплав з досить високою швидкістю заповнює форми, під впливом сили тертя він додатково нагрівається. У деяких випадках може статися механічна деструкція матеріалу. Щоб їй запобігти, обмежують швидкість подачі розплаву. За рахунок попереднього стиснення час заповнення порожнин вдається скоротити в 1,5-2 рази.